هواپیمایی کیش 
 
حمایت از کالای ایرانی

فرود اضطراری پروازکیش ایر ، جان مسافر را نجات داد

 • فرود اضطراری پروازکیش ایر ، جان مسافر را نجات داد

  فرود اضطراری پروازکیش ایر ، جان مسافر را نجات داد

  پرواز شماره 7552  مورخ 95/11/15، با هواپیمای فوکر 100 شرکت هواپیمایی کیش در مسیر کیش به گرگان ، اقدام به فرود اضطراری نمود .

  به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت هواپیمایی کیش ، این هواپیما که در ساعت 20:00 فرودگاه جزیره زیبای کیش را به مقصد فرودگاه گلستان ترک کرده بود به دلیل بیماری مسافر حاضر در پرواز ، در ساعت 21:40 در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست . هنگامی که کروی پروازی متوجه وخامت حال مسافر بیمار    می شوند سرمهماندار را در جریان امر قرار می دهند و پس از اعلام درخواست حضور پزشک حاضر در پرواز ، خوشبختانه چندتن از پزشکان حاذق که در پرواز حضور داشتند بالای سر بیمار حاضر می شوند .  اقدامات اولیه پزشکی و برقراری تنفس با کپسول اکسیژن انجام می شود ولی با توجه به وخامت حال مسافر ، سرمهماندار به خلبان پرواز اطلاع داده ؛ خلبان نیز در اقدامی انسان دوستانه تصمیم به فرود اضطراری در نزدیکترین فرودگاه ، یعنی فرودگاه مهرآباد تهران می نماید . خلبان ضمن انجام عملیات فرود اضطراری ، عوامل فرودگاه را نیز در جریان امر قرار داده تا مقدمات انتقال سریع مسافر بیمار  به بیمارستان فراهم آید . پس از فرود ، آمبولانس در پای پرواز حاضر شده ، اقدام به سوار نمودن بیمار می نماید . ضمن آرزوی بهبودی برای مسافر بیمار به اطلاع می رساند پرواز مذکور در ساعت 22:50 از فرودگاه مهرآباد  به مقصد گرگان ادامه مسیر داد . 

  شایان ذکر است متأسفانه مسافر بیمار و نفرهمراه آن ، قبل از پرواز به کارکنان ایستگاه درخصوص شدت بیماری خوداظهاری نکرده و اگر حضور پزشکان حاذق در پرواز و اقدامات کروی پروازی نبود چه بسا ممکن بود عدم خوداظهاری منجر به مرگ بیمار می شد .

  اسامی کادر پروازی که  انجام اقدامات به موقع آنان موجب نجات جان مسافر گردید و قابل تقدیر می باشد به شرح ذیل است :

  1-    خلبان پرواز کاپیتان حمیدرضا موثق

  2-    کمک خلبان آقای علی جمشیدی

  3-     سرمهماندار آقای محمدعلی صفرپور

  4-    مهمانداران خانم ها شیدا زندی و ساناز شلی 

  منبع خبر:
  تاریخ درج:
  بازگشت